מנעול לדלת כניסה

כשקונים דלתות כניסה חדשות, מה חשוב לוודא כי ישנו על מנעול לדלת הכניסה? באלו תכונות הוא צריך להיות מאופיין על מנת לשמש כמנעול המספק 100% הגנה ללא פשרות? במידה ונתקעתם מחוץ לבית, באיזה אופן מותר לפרוץ מנעול לדלת כניסה, מדוע הוא מסורבל יותר מדרכים אחרות, ויחד עם זאת מהווה את הדרך החוקית היחידה להגיע לפתרון?


ברכישת דלתות חדשות, חשוב לוודא שהמנעול אינו רק עמיד וחזק, אלא גם בעל יכולת פרקטית למנוע שכפולי מפתחות ללא כרטיס שכפול. כשאתם פונים לחנות שכפול מפתחות, ללא כרטיס השכפול המוכרן המומחה לא יוכל להפעיל בכלל את המכונה, וזה קו ההגנה האחרון בין אדם רגיל, דייר הבית, לבין עבריין שברשותו המפתח. מנעול חזק הוא מנעול שלא ניתן להעתיק בעזרת אמצעים עברייניים כמו פלסטלינה ודומיה – את הפרופיל ולהסיק ממנו מהו קוד המפתח לשכפול. במילים אחרות, מנעול חזק הוא גם מנעול מתוחכם שיוכל להושיע אתכם מניסיונות חדירה ופריצה גם מההיבט הטכנולוגי (הניסיון לשכפל את המפתח) ולא רק מההיבט הפיזי.


מנעול לדלת כניסהפריצת מנעול לדלת כניסה בתסריט חוקי: כיצד צריך להיות מורכב הצילינדר, כמסקנה?

בתסריט חוקי, הפורץ אינו יכול להיות אלא מנעולן מוסמך, וגם למנעולן המוסמך – לאחר שהציג את תעודתו ורישיונו יש רק דרך אחת בה מותר לו לפעול כשהוא פורץ מנעול לדלת כניסה של בית (בשונה מפריצה להתקנים אחרים כמו כספת או רכב): לקדוח במנעול במטרה לשבור אותו. מדוע? משום שרשויות החוק מעוניינות שאתם כדיירים תיכנסו עם המנעולנים שלכם ליחסים בלתי תלויים. הם – מבצעי העבודה, אתם – דיירי הבית. אם למנעולן הייתה ניתנת הרשות לשכפל לכם מפתח בעזרת המנעול, ללא קידוח, המשמעות היא שבידיו מצוי מידע שיאפשר לו לייצר מפתחות כאלה גם בעתיד ולפרוץ לכם הביתה, ומצב כזה רשויות החוק מעוניינות למנוע בכל מחיר.


המסקנה

המסקנה היא שצילינדר עם מנעול שקשה לפרוץ הוא המתבקש – משום שגם במנעולים קלים המנעולן לא יכול להיעזר בנתוניהם על פי חוק, אלא לפרוץ בקידוח בלבד. צילינדר הדלת בנוי כך שהמנעול שלו ממוקם בחלקו התחתון, ועזרי בקרת הכניסה, ובראשם לשונית הפתיחה – בחלקו העליון. כמה שיותר עזרי הגנה למנעול שלכם אשר ימנעו שכפול ופריצה – יותר טוב לכם כדיירים. בפרק הבא נספק דוגמאות ממשיות המהוות עזרי הגנה עבור מנעול לדלת כניסה.

אודות המחבר

השארת תגובה